Giżycko - informacje praktyczne, co zwiedzać, gdzie jeść

01.04.2020

Giżycko to niewielkie miasteczko leżące nad jeziorem Niegocin na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Liczy około 30 tys mieszkańców, ale jest znanym centrum żeglarskim, wodnym i turystycznym regionu Mazur.Mazury jacht czarter

Giżycko zwane jest żeglarską stolicą Polski. Miasto szczyci się dużym, ekologicznym portem jachtowym tzw. Ekomariną. Port ten położony jest nad Niegocinem, trzecim co do wielkości jeziorem Mazur.  Przez miasto Giżycko przechodzi kanał łączący północ Jezior Mazurskich z jeziorami na południu, czyli jeziora: Niegocin i Kisajno. Na kanale Łuczańskim znajduje się słynny most przesuwny o wadze około 150 ton, który jest otwierany mechanicznie ręką jednego człowieka. To z pewnością atrakcja turystyczna i ważny punkt w mieście, gdyż reguluje on ruch żeglarski z północy na południe.

Przy moście znajduje się hotel zlokalizowany w byłym zamku krzyżackim.

Miasto dysponuje dość sporą i zróżnicowaną bazą hotelową, od niewielkiego, butikowego Hotelu St. Bruno poprzez bardziej budżetowe hotele takie jak Hotel Mazury, Europa i.in.

W mieście i okolicach znajduje się wiele większych i mniejszych portów żeglarskich. To tu znajdziecie jachty motorowe i żaglowe dla każdego.

Jachty motorowe dostępne w Giżycku:

Średnie jachty motorowe:

Weekend 820 Luxus od 190,- PLN/ za dobę

Weekend 820 Luxus Plus od 220,- PLN/  za dobę

Janmor Prestige Plus od 230,- PLN/ dobę

Duże jachty motorowe od 8 m długości:

Nautika 1000 od 449,- PLN/ dobę

Więcej info o Giżycku na oficjalnej stronie miasta: www.gizycko.pl